Autocentrum
Roškota - Janoušek

Křenice 101
250 84 p.Sibřina
Praha - východ

tel.:323 605 313-6
fax:323 603 646

otevírací doba:
Po - Pá 7 - 18 h
So 8 - 12 h

 

Nehoda

Neštěstí nechodí po horách a menší, ale i větší, nehody se nevyhnou žádnému z nás. Pokusili jsme se pro vás připravit kratičkou kuchařku pro tuto nepříjemnou situaci:

  1. Pokud jste nehodu nepřežili, nemusíte se již o nic starat! V opačném případě navlékněte refl. vestu, vystupte z vozidla a zjistěte, jak jsou na tom ostatní účastníci nehody.

  2. Bývá dobrým zvykem (a je to i vaše povinnost ze zákona) poskytnout zraněným první pomoc a zajistit lékařské ošetření. Dbáme přitom na to, aby se z první pomoci nestala pomoc poslední! Na vašem mobilním telefonu jsou nouzová volání obvykle pod číslem 112.

  3. Dalším dilematem, se kterým se musíte vypořádat, je určení viníka nehody a odhadnutí škody. Není-li o viníkovi sporu a škoda není větší než sto tisíc, zbývá vám už jenom zavolat na náš pohotovostní telefon 602 347 033 nebo 602 351 058 a chvilku počkat - my se o všechno ostatní postaráme. Vždy je však nutné vyplnit, podepsat a určit viníka v Evropském záznamu o dopravní nehodě (formulář vozte stále s sebou ve vozidle). Je dobré vždy pořídit fotodokumentaci z místa nehody.

  4. Pokud se vám toho druhého nepodařilo přesvědčit o jeho jasné vině a oprava není dle vašeho odhadu „za pár korun", musíte na místo přizvat Policii. Ale nám zavolejte taky! V případě potřeby přijedeme s náhradním vozidlem, takže ihned po sepsání protokolu, budete moci pokračovat k cíli vaší cesty. A my se zatím postaráme o váš vůz.

  5. Důležité upozornění. Prosíme, nepodlehněte tlaku neoficiálních asistentů (lovců nehod), kteří se zpravidla u nehody objeví jako první. Vždy mějte na paměti, že máte k dispozici značkový servis, kde vám vozidlo opravíme přesně podle technologií výrobce. Budete mít opět jistotu, že vaše vozidlo bude splňovat podmínky silničního provozu a bude opět bezpečné.